depresja

Czy dopomoże lampa depresja przecież nie okazuje się być miła

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Nie wiemy czy nie złapie nas depresja sezonowa

Zmęczenie pracą, błyskawiczne tempo funkcjonowania, a do tego jeszcze brak słońca i prywatne sprawy, które nie zawsze układają się tak jak byśmy pragnęli. To wszystko sprawia, że znacznie więcej osób na własnej osobie przekonuje się, co to okazuje się być depresja sezonowa i jak trudno jest przy niej żyć.

Zdrowie psychiczne jak również emocjonalne ludzi – terapie, po które warto sięgać

Kobieta czytająca książkę
Author: Jonathan Petit
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy mamy świadomość tego, że wiele osób, a nierzadko także my sami, musimy się uporać z licznymi problemami o charakterze zdrowotnym. Oczywiście, medycyna rozwinęła się w ostatnim czasie w sposób niesamowity, co jednak nie spowodowało nagle, że człowieka przestały łapać rozmaite dolegliwości. Wręcz przeciwnie - w aktualnych czasach można wyodrębnić takie jednostki chorobowe, które pojawiły się i ewoluowały dosłownie w ostatnich latach. Dobrym przykładem są między innymi rozmaite rodzaje depresji czy fobii.

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

depresja
Source: pixabay
Czy dowiedzieliśmy się co to jest depresja?

Nie posiadamy na nic chęci, wszystko nas nuży, denerwuje i mamy wrażenie że cały świat będzie przeciw nam, gdy my przecież wyłącznie chcemy troszkę posiedzieć w łóżku i nic nie wykonać? A być może posiadamy kogoś, kogo działanie rozpoczyna nas zastanawiać oraz posiadamy poczucie, że już wcale nie mamy możliwości do niego docierać?

Problemy natury psychologicznej – kiedy pójść do specjalisty z depresją?

naturalne kosmetyki w postaci olejków
Author: Naomi King
Source: http://www.flickr.com
Dolegliwości psychologiczne dotykają nas co raz częściej. Bez znaczenia jest już wiek. Również małe dzieci są zagrożone zapadnięciem na depresję albo nerwicę, jeżeli będą poddane silnym, negatywnym sytuacjom emocjonalnym.


Są obszary w Polsce, w których z różnych powodów większa liczba osób ma problemy natury psychologicznej.

Depresja poważną chorobą XXI wieku – jak z nią walczyć?

światło
Author: 霞客 周
Source: http://www.flickr.com
Już od dawna wiadomo, że depresja to jedna z tych chorób z jakimi należy za wszelką cenę walczyć, ponieważ nieleczona może niestety doprowadzić do poważnych konsekwencji. Niektórzy mówią o niej jako o chorobie XXI wieku, gdyż może przytrafić się każdemu – bez względu na wiek, płeć, czy miejsce zamieszkania.

Bodźce wywołujące depresję zimową – rewelacyjne drogi walki z problemem

depresja
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Sposobów walki ze złym samopoczuciem psychicznym w chłodniejszych okrasach jest sporo. Czasem stuprocentowo właściwe rozwiązania to te proste. Nie warto zapominać o sobie w natłoku spraw na co dzień, bo to my jesteśmy dla samych siebie najważniejsi. Niestety, depresja zimowa może dopaść nas, nawet codziennie szczęśliwych, absolutnie spontanicznie. Nikt nie spodziewa się ataku, natomiast gdy on nadejdzie, należy się udać do odpowiedniego fachowca.

Jakimi metodami najlepiej uporać się z depresją?

depresja człowieka
Author: david pacey
Source: http://www.flickr.com
Depresja to poważna choroba - w sumie trochę zapominamy jak ciężkim przypadkiem jest osoba, która cierpi na depresję, ale najzwyczajniej nie leczy się. Naturalnie są bardzo różne rodzaje depresji, niektórzy ludzie uważają, że dzisiaj wiele osób niby choruje na depresję, lecz zasadniczo nie jest ona przewlekła. Nieco w tym można odnaleźć prawdy, bo w końcu no jakby nie patrzeć często ten człowiek, który naprawdę choruje na depresję, nawet jeżeli nie chce walczyć, jest do tego zmuszany. Rodzina wysyła go do ośrodka psychiatrycznego i koniec.

Zrozumieć siebie czyli po co mi warsztaty psychologiczne?

warsztaty psychologiczne
Source: flickr.com
Na ogół pojawia się niepostrzeżenie. Bagatelizujemy jej zapowiedź, zagryzając smutek czekoladą. Mimo to, przygnębienie i zniechęcenie coraz bardziej przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. Aż nadchodzi chwila, że nie mamy sił by wstać z łóżka nawet w najpiękniejszy poranek.