Apteczka

Co jest konieczne do poprawnego przeprowadzenia pierwszej pomocy – różne materiały opatrunkowe

apteczka
Source: flickr.com
Umiejętność przeprowadzenia pierwszej pomocy zdecydowanie przyda się każdemu i dlatego warto ją ćwiczyć, zarówno samemu jak również podczas profesjonalnych szkoleń oraz lekcji PO. Aby skutecznie pomagać osobie rannej w wypadku bądź z powodu choroby nieodzowna jest odpowiednia wiedza teoretyczna , jak również kompetencje praktyczne. Każdy powinien wiedzieć, jak zatamować krwotok bądź założyć prosty opatrunek. Zdecydowanie należy mieć świadomość, że takie rzeczy jak materiały opatrunkowe są w dzisiejszych czasach dostępne w każdej aptece; warto również mieć je cały czas w swym domu, a w wielu miejscach publicznych są wręcz niezbędnikiem.

Jakie leki powinny znajdować się w dowolnej domowej apteczce?

leki
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com
Już nasz nieoceniony poeta epoki odrodzenia Jan Kochanowski pisał, iż nasze zdrowie zaczyna cenić dopiero ten, kto je utraci. Dlatego także w każdym mieszkaniu jest mała saszetce z lekami, w jakiej można znaleźć wszelakie lekarstwa, gazy higieniczne czy też maści.

Farmaceutyki bez recepty jakie warto mieć w domowej apteczce

Katar
Author: William Brawley
Source: http://www.flickr.com
W domowej apteczce, oprócz leków wydawanych na receptę, jakie stosujesz Ty czy ktoś z Twoich bliskich, powinny znaleźć się następujące leki: znieczulające, na ból gardła, udrażniające zatoki, obniżające gorączkę, przeciwkaszlowe, przeciwalergiczne, nasenne, stosowane przy zranieniach, gastryczne, środki witaminowe jak też podstawowe minerały, oraz prócz tego termometr lekarski.

Zdrowie - sportowy tryb życia faktycznie wiele może dopomóc, dlatego jak najszybciej rozpocznijmy go

aktywny tryb życia
Author: Brisbane City Council
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy być naprawdę zdrowi, to powinniśmy od razu porzucić swoje stare i szkodzące nam nawyki, które doprowadziły do tego, iż staliśmy się ospali i nie mamy sił. Z pewnością nikomu nie trzeba tłumaczyć, że nasza życiowa siła płynie z tego, jakimi podejmujemy na co dzień. Jeżeli pozwalamy sobie na to, aby na naszych talerzach znajdowały się same niezdrowe dania, to nie bądźmy zdziwieni, iż wciąż musimy chodzić do lekarzy.

Czego nie może zabraknąć w plecaku wagabundy?

szpital
Ważną rzeczą w ekwipunku każdego turysty a także przewodnika jest osobista apteczka. Jej skład, niestety często lekceważony przez podróżników może w warunkach górskich pomóc w wielu wypadkach, a nawet uratować życie.


Wziąwszy do dłoni specyfiki trzeba mieć świadomość, iż wszelki farmaceutyk ma także działanie uboczne i nie warto bez wyraźnej potrzeby podawać go osobie poszkodowanej.